Diákalkotói pályázatok:
„SZÍNES VONAL” diák alkotói pályázat
Csendélet kategóriában:
I. helyezett: Laskai Martin 9. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Aranyász Zita
Közönség díjas: Hevele Sára 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanárai: Bori Dóra
Figurális kategóriában:
Megosztott I. helyezést kapott: Rozman Csenge 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Juhos Antal 13. évfolyamos tanuló, aki kategóriájának
közönség díjasa is egyben, felkészítő tanára: Vajda Mária
A „LEBEG - REPÜL” diák alkotói pályázat
I. helyezett: Tyurin Dániel 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Varga Sándor
Közönség díjas: Valkovics Vivien 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
Pályázati kiállítás nyertesei:
Közönségdíjat kapott: Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
III. helyezett: Puki Polett 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Homoródi Éva
II. helyezett: Bojti Bernadett 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Gabulya Márta
I. helyezett: Szentesi Katalin 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
„Rektori gyűrűt” kapta: Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Az iskolai rajzverseny első helyezettjei:
13. évfolyam Gaszper Viktória, felkészítő tanára: Vajda Mária
12. évfolyam Béla Margaréta, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
11. évfolyam Kovács Kincső, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
10. évfolyam Virág Gergely, felkészítő tanára: Varga Sándor
Iskolai rajzverseny második fordulójának helyezettjei:
I. helyezett: Szerencsi Sándor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
II. helyezett: Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Iskolánkat képviselik a XXIV. Országos Rajzversenyen
XXIV. Országos Rajzverseny:
Szerencsi Sándor 13. évfolyamos tanuló különdíjat kapott, felkészítő tanára: Janisch Kornéla
Iskolai mintázásverseny:
I. helyezett: Krisztián Bence 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
II. helyezett: Tócsik Anett 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Képviselik iskolánkat a XVIII. Országos Mintázásversenyen
Pécsen rendezett 48. Országos Középiskolai Fotókiállítás
profi kategóriában:
III. helyezett és a Magyar Fotóművészek Szövetségének különdíjasa: Kujbus Dorina 12. évfolyamos tanuló
Dr. Szász János vándorserlegének nyertese: Kiss Ágnes 12. évfolyamos tanuló
ezen fotókiállítás döntősei még: Fekete Noémi, Hajdu Beáta, Mandula Alexandra, Poór Marianna és Teremi Péter tanulók
felkészítő tanáruk: Csutkai Csaba és Dr. Karádi Zsolt
IX. Országos Középiskolás Képzőművészeti Diáktárlat 2014.
A zsűri által elfogadott alkotások között szerepelt:
Kazsik Marcell 13 évfolyamos tanuló, „Vigyázz, mert elvisz a Mókár” című rézkarca, felkészítő tanára: Vikár István
Kovács Ákos 10. évfolyamos tanuló, Csendélet című pasztell munkája 50×70, felkészítő tanára: Homoródi Éva
Szulics Melinda 13. évfolyamos tanuló, „A Szenke-patak tragédiája” című szitanyomata 50×70, felkészítő tanára: Vikár István
Kézművesség a vendéglátásban című AMKA pályázat:
Valkovics Vivien 13. évfolyamos tanuló munkáját oklevéllel ismerte el a szakmai zsűri felkészítő tanára: Janisch Kornélia
Arc óriásplakát pályázat:
Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló szakmai elismerésben részesült
Nemzetközi Kisgrafikai és Ex-Libris biennálé- Lengyelország:
Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Általános-és Középiskolás diákok Ex-libris biennáléja:
Kazsik Marcell 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Royal Vodka címketervére kiírt pályázat:
Juhos Antal 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Klímaváltozás az Európai Unióban című SzSzBMFÜ és az Europe Direct Információs Központ által kiírt megyei pályázat:
I. helyezett: Veress Nikoletta 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
Diákalkotói pályázatok:
„Szép vonal, szép rajz” diákalkotói pályázat:
I-II. évfolyamon Csendélet, vagy tájfeldolgozás kategóriában:
I. helyezett: Udvari Boglárka 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
III-IV-V. évfolyamon Ember, vagy állatábrázolás kategóriában:
I. helyezett Rácz Éva Xénia 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
A közönség díjazottja: Béla Margaréta 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
A „Kívül-belül” diák alkotói pályázat:
I. helyezett: Bóka Bálint 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Pályázati kiállítás nyertesei:
Közönségdíjat kapott: Szabó Márk 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vajda Mária.
III. helyezett: Vass Bálint 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
II. helyezett: Molnár Áron 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Lukács Gábor
I. helyezett:
„Rektori Gyűrűt” kapta: Kocsis Emese 13. évfolyamos t anuló, felkészítő tanára: Vajda Mária
Az iskolai rajzverseny első helyezettjei:
10. évfolyam Udvari Boglárka, felkészítő tanára: Takács Beáta
11. évfolyam Szegedi Eszter, felkészítő tanára: Gaál Orsolya
12. évfolyam Juhos Antal, felkészítő tanára: Vajda Mária
13. évfolyam Molnár Áron, felkészítő tanára: Takács Beáta
Az iskolai Mintázásverseny első helyezettjei:
Bóka Bálint 13. évfolyamos és Németh Richárd 13. évfolyamos tanulók, felkészítő tanáruk: Németh Erika
A XVII. Országos Mintázásverseny helyezettjei:
Bóka Bálint 13. évfolyamos tanuló, Kreatív Mintázás kategória I. helyezettje
Németh Richárd 13. évfolyamos tanuló, a XVII. Országos Mintázásverseny Különdíjasa felkészítő tanáruk: Németh Erika
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny:
Kerekes Dóra 13. évfolyamos tanuló, Művészettörténet tantárgy döntőse, felkészítő tanára: Takács Beáta
Pécsen rendezett 47. Országos Középiskolai Fotókiállítás:
Magyar Fotóművészek Szövetsége különdíjasa Szikora Dorina 11. évfolyamos tanuló
ezen fotókiállítás döntősei még: Teremi Péter, Pilik Rita, Kujbus Dorina, Kiss Ágnes, Kanyári Zsombor, Berencsi Kitti tanulók
felkészítő tanáraik: Csutkai Csaba, Dr. Karádi Zsolt
Bajai „Víz-jel diákalkotók II. Nemzetközi Grafikai Bienáléja:
III. helyezés: Szremanyák László és Bíró Gergő 11. évfolyamos tanulók
Különdíjat kaptak: Sebők Klaudia és Támba Viktor 11. évfolyamos tanulók,
felkészítő tanáruk: Vikár István
Gyergyószentmiklósi „Ex Libris” Nemzetközi Grafikai Pályázat és Kiállítás:
II. helyezettje: Vincze János 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Iserlohni Pályázat „Figyelj a poharadra! A K. O. cseppek veszélyesek!”
A plakátpályázat nyertese: Szremanyák László 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
2014. április 14-én meghirdetett „Tündérmező megújuló öröksége” pályázat:
I. helyezett Vizuális ábrázolás kategóriában: Veress Nikoletta 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
III. helyezett Vizuális ábrázolás kategóriában: Szentesi Katalin 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Különdíjban részesült a Kiemelkedő művészi teljesítményéért Szulics Melinda 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Diákalkotói pályázatok:
„Szép vonal” diák alkotói pályázat
1.korcsoport (3-5.évf.) I. helyezett: Nagy Róbert 11.évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
2.korcsoport (1-3. évf.) I. helyezett: Bóka Krisztina 10.évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
A közönség díjazottja: Kazsik Marcell 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
„Hajlítás” diák alkotói pályázat:
I. helyezett: Nagy Ágnes 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Gabulya Márta
Az iskolai mintázásversenyen első helyezést elért tanulók:
Kovács Tibor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Mezei Krisztián 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évfolyam: Bóka Krisztina, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
11. évfolyam: Szimeonov Fruzsina, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
12. évfolyam: Rácz Éva Xénia, felkészítő tanára: Takács Beáta
13. évfolyam: Nagy Tímea Róza, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
12-13. évfolyam: döntő nyertesei Nagy Tímea Róza, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
Kovács Tibor, felkészítő tanára: Németh Erika
Pályázati kiállítás díjazottjai:
Közönségdíjat kapott: Kocsis Emese 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vajda Mária
III. helyezett: Kovács Dalma Lilla 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
II. helyezett: K ovács Tibor 13.évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
I. helyezett: Gaszper Viktória 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
„Rektori Gyűrűt” átvehette: Nagy Alexandra 13. évfolyamos ta nuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
Nyíregyházi Főiskola Vizuális Intézetének Szuvenír pályázata:
Kerámia kategóriában I. helyezést ért el Vass Bálint 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
Textil kategóriában Bernáth Zsófia, Sebők Alexandra, Szabó Márk, Szabó Réka 12. évfolyamos tanulók I. helyezést, Kocsis Emese 12. évfolyamos tanuló III. helyezést ért el felkészítő tanáruk: Vajda Mária
„Kirekesztés” elleni nemzetközi plakáttervező pályázat:
I. helyezett Póti Viktória 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
II. helyezett Sváb Zsombor Zoltán 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
III. helyezett Gaszper Viktória 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
A Nyíregyházi Jósa András Múzeum által a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében meghirdetett „Logó pályázat”
I. helyezést ért el Bóka Krisztina 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanárai: Jeles Ágnes és Zagyva László
A Plocki Művészeti Középiskola, a Varsói Egyetem Élettudományi, Kertészettudományi és Tájépítészeti Kara és a Varsói Képzőművészeti Főiskola által kiírt „ Emlékezz a kertre” nemzetközi képzőművészeti verseny:
II. helyezést ért el rajz kategóriában Kazsik Marcell 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár istván
Magyar kézművesség – 2013. Országos pályázati kiállítás:
Kiemelt díjazottak: Apor Emese, Csubák Dorina, Kovács Dalma, Nagy Alexandra, Palicz Anikó 13. évfolyamos tanulók, felkészítő tanáruk: Jeles Ágnes
Az iskolai rajzverseny helyezettjei:
10. évfolyam I. helyezés: Szulics Melinda, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
II. helyezés: Szimeonov Fruzsina, felkészítő tanára: Janisch Kornélia
Nagy Róbert, felkészítő tanára: Takács Beáta
III. helyezés: Halász Réka, felkészítő tanára: Vajda Mária
Gaál Adrienn, felkészítő tanára: Vajda Mária
11. évfolyam I. helyezés: Mezei Krisztián, felkészítő tanára: Szosznyák Vince
II. helyezés: Molnár Áron, felkészítő tanára: Takács Beáta
III. helyezés: Ujlaky Eszter Anett, felkészítő tanára: Vikár István
12. évfolyam I. helyezés: Nagy Tímea Róza, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
II. helyezés: Kovács Tibor, felkészítő tanára: Németh Erika
III. helyezés: Kiss Bettina, felkészítő tanára: Németh Erika
13. évfolyam I. helyezés: Csordás Dorka, felkészítő tanára: Gabulya Márta
II. helyezés: Béres Dorottya, felkészítő tanára: László Rita Emőke
III. helyezés: Simon Angéla, felkészítő tanára: Szosznyák Vince
Országos Középiskolai Diáktárlat:
I. díj: Terdik Benjámin 13. évfolyamos tanuló
Különdíj: Deák Eszter Lea 13. évfolyamos tanuló
Csoportdíj: Terdik Benjámin, Deák Eszter Lea, Názon Bálint, Molnár Brigitta Blanka, Ács Róbert Richárd 13. évfolyamos tanulók
felkészítő tanáruk: Szosznyák Vince
A debreceni Meggyesy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola által kiírt V. Interregionális Rajzverseny
A zsűri szakmai díjában részesült Vince János 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
A bajai Liszt Ferenc Művészetoktatási Intézmény valamint a Bajai Vizuális Iskola Alapítvány által kiírt Víz-Jel Diákalkotók I. Nemzetközi Grafikai Biennáléján
Bajai Vizuális Iskola Alapítvány Különdíjában részesült Gyarmati Cintia 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
„Kirekesztés” elleni nemzetközi plakáttervező pályázat:
I. helyezett: Póti Viktória 10. évfolyamos tanuló
II. helyezett: Sváb Zsombor Zoltán 10. évfolyamos tanuló
III. helyezett: Gaszper Viktória 10. évfolyamos tanuló
felkészítő tanáraik : Masáné Endresz Ágnes, Vikár István
Az iskolai rajzversenyen évfolyamukon helyezést elért tanulók:
10. évfolyam I. helyezés Molnár Áron és Kósa Brigitta, felkészítő tanáruk: Takács Beáta, H omoródi Éva
II. helyezés Ábri Sándor, felkészítő tanára: Homoródi Éva
III. helyezés Fülep Alexa, felkészítő tanára: Homoródi Éva
11. évf. I. helyezés Nagy Tímea Róza, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
II. helyezés Nagy Dóra Julianna, felkészítő tanára: H. Németh Katalin
III. helyezés Rozinyák Dániel, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
12. évf. I. helyezés Hudák Éva, felkészítő tanára: Sigmondné Vajda Mária
II. helyezés Ágoston Balázs, felkészítő tanára: Sigmondné Vajda Mária
III. helyezés Csordás Dorka, felkészítő tanára: Gabulya Márta
13. évf. I. helyezés Szigetközi Flóra, felkészítő tanára: Endresz Ágnes
II. helyezés Paráda Zoltán, felkészítő tanára: László Rita
III. helyezés Krutilla Eszter, felkészítő tanára: Németh Erika
Az iskolai rajzverseny döntőjének eredményei:
I. helyezett: Kovács Zoltán, felkészítő tanárai: Gabulya Márta, László Rita Emőke
II. helyezett: Hudák Éva, felkészítő tanára: Sigmondné Vajda Mária
XX. Országos Rajzverseny:
I. korcsoportban I. helyezést ért el Kovács Zoltán 13. évfolyamos tanuló
Pályázati kiállítás díjazottjai:
Közönségdíjat kapta: Paráda Zoltán 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
I. helyezés: Paráda Zoltán 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
II. helyezett Silimon Emese-Zsanda Szabina 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Szosznyák Vince
III.helyezett Csordás Dorka 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Az iskolai mintázásversenyen helyezést elért tanulók:
I. helyezett: Kovács Zoltán 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
II. helyezett: Paráda Zoltán 13.évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
XIV. Országos Mintázásverseny:
II. helyezést ért el Kovács Zoltán 13. évfolyamos diákunk
zsűri különdíját kapta Paráda Zoltán 13. évfolyamos diákunk
felkészítő tanáruk: Kosina László
A Nyíregyházi Főiskola Tuzson János Botanikus Kertje által meghirdetett NATURART-avagy TERMÉSZET és MŰVÉSZET című pályázata:
Fődíjban részesültek iskolánk 10. évfolyamos díszlet-és jelmeztervező szakos tanulói, felkészítő tanáruk: Endresz Ágnes
A II. Krutilla Jószef Országos Akvarellfestészeti verseny:
III. helyezést ért el, és különdíjban részesült Rozman Csenge 9. évfolyamos diákunk, felkészítő tanára: Homoródi Éva
Országos Tolerancia Video Pályázat:
különdíjban részesült Váradi Gergő 13. évfolyamos diákunk
Országos Interregionális Video Pályázat:
I. helyezést ért el Váradi Gergő 13. évfolyamos diákunk
Diákalkotói pályázatok:
„Szép vonal” diák alkotói pályázat eredménye
9-11. évfolyam kategóriájában:
I. helyezett: Ágoston Balázs 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Sigmondné Vajda Mária
12-13. évfolyam kategóriájában:
I. helyezett: Kiss Emese 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Az iskolai mintázóversenyen első helyezést elért tanulók:
Paráda Zoltán 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
Kovács Zoltán 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
9. évfolyam: Ujlaky Eszter, felkészítő tanára: Vikár István
Kósa Brigitta, felkészítő tanára: Homoródi Éva
10. évfolyam: Nagy Tímea Róza, felkészítő tanára: Vikár István
11. évfolyam: Csordás Dorka, felkészítő tanára: H Németh Katalin
12. évfolyam: Kovács Zoltán, felkészítő tanára: Gabulya Márta
13. évfolyam: Csávás Roland, felkészítő tanára: Takács Beáta
12.-13. évf. döntő:
I. helyezett: Csávás Roland 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
II. helyezett: Kovács Zoltán 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Gabulya Márta
Pályázati kiállítás díjazottjai:
Közönségdíjas: Tóth Evelin Enikő 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: László Rita Emőke
III. helyezett: Paráda Zoltán 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
II. helyezett : Gajdos Brigitta , Petris Enikő 11.évfolyamos tanuló, felkészít ő tanára: Gabulya Márta
I. helyezett : Hódi Márton 13.évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: László Rita Emőke
Pályázati kiállítás díjazottjai:
I. helyezett : Buzsáki Orsolya 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: László Rita Emőke
II. helyezett : Radics István 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
III. helyezett: Szabó Erika 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Masáné Endresz Ágnes
A közönség díjazottja: Paráda Zoltán 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évf. Timkó Bernadett, felkészítő tanára: Guttman Barbara
11. évf. Nagy Anna, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
12. évf. Csávás Roland, felkészítő tanára: Takács Beáta
13. évf. Nagy István, felkészítő tanára: Takács Beáta
12.-13. évf. döntő Nagy István, 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Takács Beáta
Bakos Zsuzsanna 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Masáné Endresz Ágnes
Az iskolai mintázásversenyen első helyezést elért tanulók:
Bíró Anna 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Pintér Attila
Radics István 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
„Szép vonal” diák alkotói pályázat eredménye:
I. helyezett: Bakos Zsuzsanna 13. évfolyamos tanuló
A közönség díjazottja: Nagy István 13. évfolyamos tanuló
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjében művészettörténet tantárgyból:
Balogh Ágnes 13. évfolyamos tanuló, aki 18. helyezést ért el, felkészítő tanára: Takács Beáta
Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus által kiírt „Kreatív reneszánsz” című pályázat:
Balogh Orsolya és Szabó Erika 13. évfolyamos tanulóink sikeresen szerepeltek és munkáikat a zsűri beválogatta a legjobb alkotásokból rendezett kiállításra
Cékl’art művészeti egyesület által kiírt Áll a bál című pályázat:
Gyuris Lilla Mária 12. évfolyamos tanuló sikeresen szerepelt, munkáit (gipsz installáció, ékszerkollekció, táska) beválogatták az Alternatív Kulturális Közösségek Uniójában rendezett kiállításra
Visart Művészeti Akadémia és partneriskolája, a párizsi Ecole d’Art Maryse Eloy által meghirdetett nyilvános pályázatán ’Visszafordíthatatlan’ témakörben:
Zsanda Szabina 11. évfolyamos tanuló a nyolctagú francia-magyar zsűri döntése alapján megosztott első helyezést ért el plakátjával
Az első három helyezett mentességet nyert a felvételi vizsga alól a Visart Művészeti Akadémiára
Országos Takarékpénztár Fáy András Alapítványa által kiírt alkotói pályázat:
Kassai Andrea 12. évfolyamos tanuló a képzőművészet kategóriában II. helyezést ért el
Nemzetközi Reruha pályázat:
Szabó Erika és Schuller Mária bejutottak az országos döntőbe és részt vettek a POSZT gálaműsorának divatbemutatóján, felkészítő tanáruk: Vajda Mária
Pályázati kiállítás díjazottjai:
I. helyezett : Lázin Edina 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Z. Erdei Anna
II. helyezett : Köbli Alexandra 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
III. helyezett: Csernok Tibor 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Közönségdíjazott: Radics István 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
A zsűri kiemelte és dicséretben részesítette a következő tanulókat:
Angyal Noémi 12. évfolyamos tanuló
Gombos Anett 13. évfolyamos tanuló
Jámbor Éva 12. évfolyamos tanuló
Papp Sándor 12. évfolyamos tanuló
Radics István 12. évfolyamos tanuló
Vincze Ottó 12. évfolyamos tanuló
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évfolyam: Timkó Bernadett , felkészítő tanára: Vitéz Judit
11. évfolyam: Magola Roland, felkészítő tanára: Takács Beáta
12. évfolyam: Lázin Edina , felkészítő tanára: Z.Erdei Anna
13. évfolyam: Takács Enikő , felkészítő tanára: Székhelyi Edith
12.-13. évfolyam döntő: Bakos Zsuzsanna 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Z.Erdei Anna
A XVII. Országos Rajzversenyen iskolánkat képviselte:
Lázin Edina és Bakos Zsuzsanna 12. évfol yamos tanulók
Bakos Zsuzsanna a zsűri különdíjában részesült, felkészítő tanára: Z.Erdei Anna
A XII. Országos Mintázásversenyen iskolánkat képviselte:
Radics István 12. évfolyamos tanuló
Tarcali Ádám 12. évfolyamos tanuló
Radics István a zsűri különdíjában részesült, felkészítő tanára: Zagyva László
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjében művészettörténet tantárgyból: sikeresen szerepeltek:
Nevelő Judit 12. évfolyamos gimnáziumi tanuló 14. helyezést, és Schuller Mária 12. képző- és iparművészeti tagozatos tanuló 16. helyezést ért el, felkészítő tanáruk: Takács Beáta
SZÁRNY-VONAL című nemzetközi képzőművészeti kiállítás:
I. helyezést ért el Papp Sándor 12. évfolyamos tanuló
Jámbor Éva 12. évfolyamos tanuló munkáit beválogatták, felkészítő tanáruk: Z.Erdei Anna
Sodexo Magyarország Kft által kiírt országos virágkocsi tervező pályázat:
I. helyezést ért el Palánki Hedvig 11. évfolyamos tanuló (Virágkarnevál Debrecen)
Nagybányai Hollósi Simon Nemzetközi Középiskolai Festészeti Verseny:
Horváth Mátyás 12. évfoly amos tanuló és Nagy Anna, Timkó Bernad ett 10. évfolyamos tanulók munkáikért kiváló diplomát vehettek át, felkészítő tanáruk: Madarassy György
Pályázati kiállítás díjazottjai:
I. helyezett : Zékány Diána 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
II. helyezett : Balogh Enikő 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vaitsné Kapás Andrea
III. helyezett : Papp Sándor 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Z. Erdei Anna
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évfolyam: Csávás Roland, felkészítő tanára: Takács Beáta
11. évfolyam: Szabó Erika, felkészítő tanára: Z. Erdei Anna
12. évfolyam: Kozma Péter, felkészítő tanára: Vaitsné Kapás Andrea
13. évfolyam: Kocsis Ferenc, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
Az iskolai mintázásversenyen első helyezést elért tanulók:
Berki Borbála 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Kozma Péter 12. évfolyamos tanuló
A XVI. Országos Rajzversenyen iskolánkat képviselte:
Csordás Gábor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Varga Zoltán 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Jeles Ágnes
Az Országos Rajzversenyen munkájáért különdíjban részesült: Varga Zoltán
A XI. Országos Mintázóversenyen iskolánkat képviselte:
Berki Borbála 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Kozma Péter 12. évfolyamos tanuló
A versenyen Berki Borbála munkájáért különdíjban részesült
Együtt a drogmentes Magyarországért pályázat:
Petró Zsuzsanna 12. évfolyamos tanuló különdíjban részesült
„ Így alkotunk mi „ pályázat, Nemzeti Galéria által
legjobb tíz alkotó között és különdíjasként díjazták Nagy István 11. évfolyamos tanulót
„Nyitott ablak” pályázati kiállításának díjazottjai:
I. helyezett: Zékány Diána 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
II. helyezett: Pásztor László 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
III. helyezett: Papp Sándor 10. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Z. Erdei Anna
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évfolyam: Patai Nikolett, felkészítő tanára: Z.Erdei Anna
11. évfolyam: Kozma Péter, felkészítő tanára: Kapás Andrea
12. évfolyam: Szakszon Imre, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
13. évfolyam: Németh Gábor, felkészítő tanára: Kosina László
Az iskolai mintázásversenyen első helyezést elért tanulók:
Varga Sándor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
Kurucz Petra 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
Bodnár Judit 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
A XV. Országos Rajzversenyen iskolánkat képviselte:
Németh Gábor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Kosina László
Szakszon Imre 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
Az Országos Rajzversenyen III. helyezést ért el Németh Gábor
A X. Országos Mintázóversenyen iskolánkat képviselte:
Varga Sándor 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
Kurucz Petra 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Németh Erika
A versenyen Varga Sándor munkájáért kiemelt dicséretben részesült
Kurucz Petra 5. helyezést ért el
Gorlice város által kiírt Nemzetközi Számítógépes Grafikai pályázat:
I. helyezést ért el Szabolcsi László 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára:
Európai Bizottság Magyarországi Képviselete által kiírt „Alkoss kéket!” pályázat:
Iskolánk csapata bekerült a döntőbe a legjobb 24 pályázó közé
A csapat tagjai: Dajka József, Molnár Györgyi, Török Réka, Oláh Richárd, Ádám Gergő 11. évfolyamos tanulók, felkészítő tanáruk: Szosznyák Vince
Pályázati kiállítás díjazottjai:
„Szép vonal”
I. helyezett: Lónárt Adrienn 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
II. helyezett: Zékány Diana 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
III. helyezett: Csordás Gábor 11. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Székhelyi Edith
„Hajlítás”
I. helyezett: Csernus Ádám 11. évfolyamos keramikus tanuló, felkészítő tanára:
Az iskolai rajzversenyen első helyezést elért tanulók:
10. évfolyam: Tóth Andrea, felkészítő tanára:
11. évfolyam: Szabó Katinka, felkészítő tanára:
12. évfolyam: Németh Gábor, felkészítő tanára: Vikár István
13. évfolyam: Molnár Dóra, felkészítő tanára:
A XIV. Országos Rajzversenyen iskolánkat képviselte:
Németh Gábor 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Vikár István
Molnár Dóra 13. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára:
Az Országos Rajzversenyen III. helyezést ért el Németh Gábor
Az iskolai mintázásversenyen helyezést elért tanulók:
Varga Sándor 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
Papp Edit 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
Hutkai Henrik 12. évfolyamos tanuló, felkészítő tanára: Zagyva László
A IX. Országos Mintázásversenyen iskolánkat ezen tanulók képviselték
Magyar Tolkien Társaság által kiírt összművészeti pályázat:
I. helyezést ért el Iparművészet kategóriában Kozma Péter 11. évfolyamos textilműves tanuló, felkészítő tanára: Vajda Mária
AJAMK által kiírt József Attila versillusztrációs rajzpályázat:
Gaál Orsolya 12. évfolyamos tanuló munkáját a legjobbak között díjazták
West End City Center által kiírt „Csillagok útján” pályázat:
4. helyezést értek el iskolánk díszlet és jelmeztervező szakos diákjai Fehér betlehemes jászol című alkotásukkal, felkészítő tanáruk: Endresz Ágnes